Záznam webináře

Pěstování bylinek v nádobách

Záznam již není k dispozici.

Tady pište vaše dotazy o pěstování bylinek

Pokud máte nějaké otázky ohledně pěstování bylinek napište mi to do komentářů, budu tak lépe moci reagovat na to, co vás konkrétně zajímá. Pokud máte Facebook tak pište na levou stranu níže, pokud ne, tak se ptejte v komentářích vpravo níže 🙂

 1. Tatiana napsal:

  Dobrý den, je pri přípravě pesta z lichořeřišnice rozdíl, jestli se jedná o nízkou nebo plazivou? Mohu na peso použít obě dvě? Děkuji.

  • Hezký den, určitě je dobré preferovat lichořeřišnici s prázdnými květy a zelenými listy. Ty co jsou plnokvěté a s listy bíle žíhanými, jsou už šlechtěnci více pro okrasu na úkor účinných látek. Jestli je nízká nebo plazivá – to už spíše každý výrobce uvede jinak – důležitý je latinský název, všiměte si, že je všude Tropaeolum majus. Spíš se zaměřte na to, aby měly prázdné květy a celozelené listy.

 2. Pavel Mošna napsal:

  nabízím velké množství semínek nejen léčivých bylinek/ květiny, zelenina apod./. Dodávám normální malé balení, ale na přání i větší množství. Již nejsem plátcem DPH a i jinak jsem levný.

 3. Vanda napsal:

  Jsou nějaké bylinky, které nemusí být pěstovány na parapetu, ale někde uvnitř místnosti? Děkuji. Vanda

  • Obávám se, že většina bylinek potřebuje hodně světla, tak by se to pak míjelo účinkem – bylinky z nedostatku světla rostou pak vytáhle a jsou světle zelené, nemají pak ani tolik účinných látek a aroma.
   Maximálně léčivé pokojovky.

 4. Vanda napsal:

  Jak si nezanést škůdce domů, když letněnou bylinku na zimu přesuneme dovnitř?

  • Osprchovat ji a nechat uschnot a pak ošetřit preventivně eko-přípravkem, buď tím, který jsem uvedla na konci webináře, nebo dalšími, které uvádím v kurzu PĚSTUJEME BYLINKY V NÁDOBÁCH.

 5. Dagmar Fiřtová napsal:

  Odpovídáte také na dotazy pomoc bylinek při určitých zdravotních potížích?

 6. Dana napsal:

  a co heřmánek? Má raději vlhko nebo sucho? Děkuji

 7. Mária napsal:

  rebarborový odvar zo stonky, alebo z listov?

 8. Jiří Kugler napsal:

  Kdo by mi mohl udělat základní rozbor půdy?

  • Spiš se zeptejte nějakých zemědělců, kteří si nechávají rozbor půdy dělat. Jsou laboratoře na rozbor půdy. Zkuste se zeptat, jestli ve Vašem okolí nějaká laboratoř je.

 9. Marie napsal:

  dobrý večer, prosím, poraďte mi, do které nadmořské výšky se dá pěstovat tymián.

 10. Michaela napsal:

  Dobrý den, je nějaká možnost jak bojovat se smutnicemi, které jsou už v půdě? Děkuji

  • Hezký den, tak pokus jsou smutnice – v půdě škodí larvy, tak bez chemie se jich lze zbavit tak, že povrch půdy načechráme a necháme vyschnout, zaléváme jen do podmisky. Dospělci pak neradi do suchého substrátu kladou vajíčka. Tím zamezíme vzniku další generace. Postupně se pak vylíhnou. Nebo můžeme povrch půdy u bylinky posypat hrubším pískem.

 11. Dagmar Fiřtová napsal:

  jak bude časově probihat kurz

  • Kdo vstoupí do online-kurzu, dostane v neděli 7.3. přihlašovací přístupy. Online-kurz startuje 8.3. 2021 a probíhá 10 týdnů.
   Postupně odkrývám jednotlivé moduly a témata. O otevření dalšího modulu nebo sekce s bonusy, recepty vždy informuje v e-mailu i ve facebookové skupině. Budete mít vždy na vše dost času 🙂

 12. Magda napsal:

  Děkuji, dobrou noc 🙂

 13. Sally napsal:

  zkoušela jsem v loni na okenním venkovním parapetu ve velkém květináči vypěstovat okurku-nakládačku. Okurky se začaly dělat a pak všechny zežloutly a opadaly. Okno je na jih, celé odpoledne na něj svítí slunce…Chtěla bych vědět, jestli se mám o to letos znovu pokusit, či nikoliv? Děkuji.Sally.

  • Hezký den, je možné, že za tím oknem pak byla výheň tak velká, že se spálily. Můžete se pokusit znova, jen je pak dejte v parné dny dál od okna, nebo trochu za „roh“ rámu okna, aby byly trochu stíněné.

 14. Iva Kalinová napsal:

  Jak se má pěstovat rýmovník? dostala jsem sazeničku, ale vyschla mi ale na konci je mkadá rosrlinka se silnými listy. Ustřihnout a zasadit jako nová rostlinka, zalívat hodně a je na okně, kde svítí slunce od 9 hod do 15.30 hod.

  • Hezký den, ano rýmovník se lehce množí koncovými větvičkami, stačí odlomit 7-10 cm dlouhý výhonek, nechají se jen horní 4 lístečky, ostatní se odlámou – zůstane pod tím jen stonek. Dá se t do vody a pak zakoření. Rýmovník se ze začátku zalévá více, jakmile začne vyrůstat a víc prokoření pak v půdě, zalévá se tak, aby nebyl suchý. Teď je to slunce vpořádku, pozor pak v parném létě, to bych ho dala trošku někam víc do stínu.

 15. Blanka Šťastná napsal:

  Dobrý večer Michaelo, nemám žádnou otázku, jen vás chci pochválit za trpělivost, s jakou odpovídáte. Já bych to určitě nedokázala. Přeji vám hodně zdraví a další úspěchy, jste skutečná odbornice.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů