Záznam z webináře

Pěstujeme bylinky v nádobách

Záznam bude k dispozici do pondělí 2.3. 2020 do 23:59 hodin.

Tady pište vaše dotazy o pěstování bylinek

Pokud máte nějaké otázky ohledně pěstování bylinek napište mi to do komentářů, budu tak lépe moci reagovat na to, co vás konkrétně zajímá. Pokud máte Facebook tak pište na levou stranu níže, pokud ne, tak se ptejte v komentářích vpravo níže :-)

 1. Zalévání bylinek. napsal:

  Dobrý den,jak často správně zalévat bylinky přes sezonu v létě a jak přes zimu. Děkuji za odpověd. Karel.

  • DOTAZ napsal:

   Byl by pro mne vhodný kurz, když mám tmavý byt ve 3. patře a okna orientovaná na západ?

  • Záleží na tom, kde bylinky jsou. Pokud přezimují na balkoně, tak zalévat jen tak, aby nebyl substrát vyschlý – jednou za čas rýpnout do hlíny prstem – zjistit, zda je suchý nebo ne.

   Když máte bylinky v bytě, tak přes zimu zalévat normálně, protože jsou pořád aktivní. Pokud máte možnost dát je někam do chladu, tak přezimují snáze, pokud budou celou dobu v teple, je možné, že některé nevydrží a zajdou – většina bylinek potřebují trochu ten “zimní klid” – nejsou v mrazu, ale ani moc v teple. To je ideální stav na přezimování. Opět platí pravidlo – nenechat úplně vyschnout.

 2. Růst sazenic a klíčení semínek zimním období napsal:

  V zimních měsících mi velmi špatně klíčí semínka řeřichy dánské, které používám do zeleninového salátu. Je to dáno zimním útlum růstu jako takového, nebo dělám nějakou chybu? Vysévám je na dvě vrstvy kuchyňských papírových utěrek. Na vatě to je stejné.
  Obdobný problém mám s nasazením rýmovníku. Většina roste pomalu s malými listy, ale mám i výjimku s velkými listy. Hnojím je všechny stejně cca 1x za měsíc.
  Může to způsobovat blízkost wifiny, i když ji na noc vypínám. A jaký vliv mají světové strany? Mám bylinky na parapetech, které jsou na sever, západ a jih.
  Děkuji
  Laďa

  • Je zajímavé, že řeřicha neroste – je možné, že jsou vadná semínka, protože ta by měla klíčit během pár dnů.

   Co se týká rýmovníku, jsou různé kultivary s větším nebo menším listem, ale zpravidla přirůstají docela bujně. Na severní straně je málo světla, ale ta jižní a západní by měla být v pořádku, pokud Vám nestíní do okna nějaký strom či budova.

 3. Dobrý den, chci dělat keramické nádoby na bylinky a zajímalo by mě, jestli různé bylinky potřebují různé nádoby, třeba lišící se hloubky…Taky jestli je vhodné dělat závěsné nádoby a jestli se hodí kombinace s umělým světlem ze žárovky nebo ledky, kdyby visely dále od okna.
  Taky které bylinky se můžou sázet vedle sebe do jedné nádoby.
  Děkuji a těším se na povídání,
  Iva

  • Hezký den, bylinky potřebují prostor a je lepší je sadit do větších nádob, aspoň 20 cm průměr 15 – 20 cm hluboké. Závěsné nádoby jsou fajn, jsou i samozavlažovací. Světlo je pro bylinky důležité, aby nebyly vytáhlé a tak přisvětlování určitě ano.

   Bylinky k sobě se sází podle jejich potřeb – suchomilné k sobě a vlhkomilnější taky k sobě. Například jdou k sobě ty klasické kuchyňské bylinky – ty potřebují většinou více vlhka – pažitka, petržel, koriandr.
   Ty suchomilnější – tymián, saturejka, majoránka

   Určitě nesadit další bylinky k vzrůstným bylinkám – například k mátě – má podzemní oddenky, které pak dusí ostatní rostliny, také lichořeřišnice je docela vzrůstná tak je lepší ji mít samostatně, i meduňku bych nedávala s jinými bylinkami.

 4. Bylinky napsal:

  Dobrý den,ráda bych se Vás zeptala na hnojivo které je na bylinky nejlepší.
  Děkuji

 5. jak zasadit napsal:

  Zdravím Míšo, ráda bych věděla jakou zeminu jaká bylinka potřebuje.. vím že tymián sušší ale co majoránka a bazalka? A jak správně klíčit? Rovnou do hlíny a zalévat a přikrýt at mají vlhko a nechat ve stínu nebo už rovnou na okno? Děkuju za odpovědi.

  • Bazalka potřebuje více vody, majoránka zase více sucho. Bylinky při klíčení potřebují hodně tepla, tak klidně i na okně, pokud tam je teplo i světlo – je potřeba, aby rostlinky nebyly vytáhlé. Určitě je sejte do hlíny do sadbovače nebo do malého květináčku. Později se přesazují do většího květináče.

 6. Bobkový list napsal:

  Dobrý den.dostala jsem sazenici bobkového listu začli mě žloutnout listy zjistila jsem ,že v hlíně je žížala přesadila jsem ho
  mám věřit v jeho obnovení růstu. děkuji

 7. Kdy zasít semínka lichořeřišnice? napsal:

  Kdy zasadit semínka lichořeřišnice?

 8. bylinky pestovanie napsal:

  pestujete aj ciernu rascu/ kmin/ ? D. Olga L

 9. Placení kurzu je možné i z účtu na Váš účet? napsal:

  Placení kurzu je možné i z účtu na Váš účet?

 10. webinar napsal:

  nebolo to naopak. o.l.

 11. Jana napsal:

  Přípravek na škůdce byl dobře vidět

 12. Poděkování napsal:

  Děkuji za velmi inspirující a příjemný webinář.
  Přeji Vám hodně úspěchů.

 13. kurz napsal:

  Máte prosím odkaz na kurz? Nemohu najít?

 14. Perfektní napsal:

  Milá Michaelo,kurs měl spád,velmi inspirující a vůbec-nej,nej,nej. Kdyby nebylo toho,že jsem už starší,nemám zahrádku,ani balkon a byt malý,tak bych si bez váhání kurs koupila,protože bylinkám všeobecně velmi fandím a už se těším,až na ně vyrazím do přirody. Na tolik informací,které předáte, to nemáte drahé-v porovnání s jinými-v dnešní době jsou ceny u takovýchto akcí dost přemrštěné. Je vidět,že jste dobrá duše,která na prvním místě chce pomoci lidem a až pak jsou peníze. Přeji hodně,hodně zdraví a úspěchů ve Vašem podnikání-Jana

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů