Webinář zdarma - O bylinkách a bylinkových směsích

 

Zde proběhne webinář dne 21.9. v 19:00 hodin.

CHCETE SE NA NĚCO ZEPTAT?

Můžete mi sem do komentářů klást otázky a já na ně budu na konci vysílání odpovídat 🙂

  1. Alois napsal:

    Zajímalo by mne, do jaké míry a jakými bylinkami lze ovlivnit opravdu nadměrné pocení , které mě trápí od mládí . Prošel jsem několikerým vyšetřením lékařů, bohužel , bezúspěšně . Viděl jsem u Vás zmínky na tohle téma (šalvěj ) zajímá mě též délka možného či bezpečného užívání . Děkuji
    Alois

  2. Alois napsal:

    Děkuji za doplnění, Yzop jsem si před časem namnožil řízkováním, tak musím trpělivě čekat až doroste,,,,
    Zdravím a těším se na zítřejší přednášku,

  3. Jirka napsal:

    Hezký den všem 🙂 Našel jsem několik receptů na přípravu čaje z kořene kozlíku lékařského,např. čajovou lžičku zalít 250 dcl horké vody,přikrýt a nechat louhovat do pokojové teploty,pít vlažné.Jaký je ten Váš? Díky za odpověď,Jirka 🙂

  4. Dáša napsal:

    Dobrý den, máte prosím nějakou ověřenou bylinku či směs na unavené a suché oči? Děkuji.

    • Hezký den, pomůže na t ze světlíku lékařského, který lze pít anebo použít jako obklad či jako kapky k vyplachování očí. Stejně tak se používají krásné modré květy čekanky obecné. Ještě mě napadl obklad z odvaru listů řepíku lékařského povzbudí unavené oči, a navíc působí protizánětlivě a vyhýbat se průvanu, klimatizaci a dlouhému dívání se do počítače.

  5. Maria napsal:

    Pri úraze sa mi zlomila kosť a narušili okolité nervy. Kosť sa zrástla, ale nervy sa nezregenerovali.
    Vedeli by ste mi doporučiť nejaké bylinky? Pani doktorka ma lieči B-vitamínami.
    Ďakujem.

  6. Marie napsal:

    Dobry den,

    Rada bych se zeptala kolikrat za tyden mohu pouzit koprivovy caj a jak dlouho ho pouzivat aby treba neuskodil.

    Dekuji

    • Hezký den, kopřivový čaj se pije dočasně kvůli očitě těla, takže určitě to není na pravidelné užívání. Ideální je jaro, kdy mladé kopřivy rostou. Doba pití je 14 dní, maximálně 3 týdny. Pak už se nepije. Lepší je použít kopřivu ve směsi, na očistu těla bych volila ještě kořen pampelišky a list břízy. Ale i tato směs se pije max. 14 dní.
      Dlouhodobé užívání kopřivy brání vstřebávání vápníku.

  7. Anna napsal:

    Prosím Bylinky eliminujici škodlivost narkózy, hlavně mozek, už teď mám zhoršenou paměť.Moc děkuju.

  8. Dáša napsal:

    Krásný webinář-děkuji. Jste úžasná Míšo. Bylinky miluji, ale neznám je tak dobře, jako vy takže používám, jen ty co znám. Většinou používám jednodruhový nálev. Ale to co jste dnes ukazovala tak nějakou najdu i na zahradě:) A docvaklo mi, když jste říkala – žluté bylinky na játra – já k tomu dodám ano játra jsou v oblasti 3 čakry :). Jak je vše krásně propojené.
    Děkuji

  9. Anna napsal:

    Dobrý večer, nějaké bylinky na rozpad sítnice? Děkuji Anna

    • Hezký den, bylinkami na oči jsou světlík lékařský, květ z čekanky, plody borůvek zlepšují zrak. Bylinky jsou v tomto případě však nadstavba, důležitý je životní styl a kvalitní strava.

  10. Maria napsal:

    Prosím doporučenie pre ošetrovanie psoriazy (lupienky). Ďakujem

    • Hezký den, na lupénku dobře pomáhá brutnák lékařský – jíst ho a brutnákovým olejem potírat. Často je však při lupénce a ekzemech pozorován nedostatek vitamínů jako je zinek a vitamín A. zdroje zinku jsou obilné klíčky, dýňová semena, pyl, telecí játra, sardinky v oleji. Doplňujte i vitamín A, který pomáhá kůži hojit.

      Každopádně hlavní příčina pochází zevnitř, tak pokud by ani toto nepomáhalo, pak je dobré se řídit podle ATP – autoimunitního protokolu. Vyřadí se z jídelníčku veškeré potraviny, které zatěžují tělo, jsou alegeny a podobně. Zmiňovala jsem Terezu Broschovou, která se řešením těchto problémů z lupénkou a atopickým ekzémem zabývá – slíbila jsem odkaz – tak tady je – https://terezabroschova.cz/

  11. Ludmila napsal:

    Které bylinky pomohou na pigmentové skvrny v obličeji? Mám cirhózu, možná jsou to jaterní skvrny. Děkuji za odpověď.

    • Hezký den, pokud máte cirhózu, tak pravděpodobně to bude důvod těch pigmentových skvrn. Každopádně skvrny zesvětluje měsíček, řebříček a jablečný ocet.

  12. Lýdia napsal:

    Ďakujem, som zo Slovenska. Pozerám s perom ruke, zapisujem. Všetkému som krásne rozumela. Pre mňa toto bola veľmi prínosná lekcia. Sama hovoríte presne to, čo ja chcem a potrebujem počuť. Rada by som sa ešte chcela Vami inšpirovať. Učiť sa. Krásny večer.

  13. Lenka napsal:

    Dobrý den, v předchozím komentáři jste zmínila brutnákový olej. Zajímalo by mne, jak se vyrábí?

    • Hezký den, brutnákový olej se dělá ze semen – lisováním za studena. Je tedy celkem nemožné vyrobit ho doma. Je k dostání v různých e-shopech se zdravou výživou, kosmetikou.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů