Webinář Pěstování bylinek v nádobách

Webinářem vás bude provázet Michaela Maťhová

Proběhne ve středu

28.02.2024

v 19:00

Živý vebinář bude trvat 60 - 90 minut.

Aby vám neutekl, přihlašte se níže pomocí formuláře, pošlu vám pak předem upozornění s odkazem na vysílání.

0
lidí už se přihlásilo

Co bude náplní webináře?

 • Představím 6 nejpěstovanějších bylin
  Které nejoblíbenější bylinky můžeme pěstovat v nádobách? Jaké mají účinky? Jak je můžeme dále využít?
 • Které bylinky můžeme pěstovat v nádobě celoročně?
  Podíváme se na to, které bylinky můžete mít doma celý rok - jde to vůbec? Určitým způsobem ano!
 • Jak bylinky společně kombinovat do jednoho truhlíku
  Které bylinky můžeme vysadit k sobě, které raději samostatně a proč?
 • Vyvarujte se nejčastějších chyb
  Jakých chyb byste se měli vyvarovat při pěstování bylinek v nádobách, proč dochází často k úhynu bylinek a jak tomu předcházet.
 • Je lepší pěstování ze semínek, nebo si koupit sazeničku?
  Ani jedna varianta není lepší, nebo horší. Záleží na druhu bylinky. Pěstování ze semínek má však jedno velké plus, jaké? Vysvětlím na webináři 🙂
 • Seznámím vás s placeným navazujícím kurzem
  Jak vás ještě můžu podpořit při pěstování bylinek?

Co vás zajímá o pěstování bylin?

Odpovím na všechny otázky, budu na ně odpovídat taky během vysílání živě! Můžete tedy psát dotazy i během vysílání, často diváky napadnou otázky právě při přenosu.

 1. Hezký den, při pykýrování postupuji podle toho, co je to za rostlinky. Pokud jde o větší rostlinky – například bazalku, rozmarýn, šalvěj, jablečník – sázím spíš do jednoho květináčku max. 3 rostlinky. Pokud jsou ty rostlinky drobné, jako je to u saturejky, zmíněné majoránky nebo i tymiánu, sadím je tak, že opravdu jsou ponořené hodně z velké části v půdě, spíše na šikmo a tím se vytvoří opravdu více rostlinek. Protože ta dlouhá stébla mají tendenci se větvit.

 2. Magda napsal:

  Jak pěstovat koriandr? V květináči a v truhlíku mi nejde vůbec. Listy má bídné – skoro žádné, stvoly takové metličky a posbírám akorát semena. Nedaří se mi z toho vypěstovat hezkou rostlinu, listy nesklidím žádné, jen plody. S bazalkou ani s kadeřavou petrželí nemám problém, ty mi jdou i v menším truhlíku krásně. Koriandr jsem zkoušela vyset i vysadit sazenici. Nejpěknější byl ve větším květináči cca 50cm x 30cm, výška 35cm – ale také bez většího úspěchu, málo listové hmoty a jen stvoly se semeny. Jakékoliv jiné byliny v tomhle květináči prosperovaly, např. levandule a yzop tam byly několik let a krásné. Děkuji.

  • Koriandr na list je potřeba vyset ve větším množství, sklízí se pak podobně jako řeřicha nebo pažitka. Z pár rostlinek opravdu listů moc není, je potřeba víc semínek cca 1 cm od sebe do květináčku nebo truhlíčku. Pěstujeme jej takto na více etap za rok.

 3. ilona napsal:

  Letos mi vymrzla levandule a rozmarýn i když mi řekli , že jsou mrazuvzdorné . Je lépe je při větších mrazících uschovat, nebo je na podzim zazimovat? Mám je celoročně na balkoně na západní straně. Děkuji za radu.

  • Hezký den Ilono, jak jsem řekla na webináři, může to být tím, že přes zimu v květináčích uschnou – jsou pod střechou a neprší na ně jak na záhonu. Jsou v malém nechráněném květináči, který snadno vymrzne. Levandule zazimovat (schovat domů)nepotřebuje, ale ten rozmarýn určitě ano. Schovávejte jej domů.

 4. Ivana Nezhybová napsal:

  Dobrý den, mě by zajímalo, jak mám vypěstovat hladkolistou petrželku. Zkoušela jsem ji už mockrát ze semínek a nikdy žádné nevyrostly. Nakonec ani z obchodu, když ji přesadím do květináče, tak dlouho nevydrží. Balkon máme na jih. Děkuji za odpověď

  • Hezký den Ivano, petrželka by měla růst bez problémů, pokud ji vysejete nejdříve doma, tak klíčení semínek bývá do 14 dnů, venku to bývá delší, i měsíc. Protože je to rostlina mírného pásma, tak pravděpodobně na té jižní straně trpí, je potřeba ji hodně zalévat, jinak se ztrácí. Zkuste ji příště nějak zastínit.

 5. Vladimir napsal:

  Ahoj,
  Tři roky mám skleník. Snažím se předpěstovat si sazbu na papriky, okurky, rajčata, bylinky a pod. se střídavými úspěchy. Někdy buď nevyklíčí, nebo poté asi uhnijí. Nevím, jestli to nepřelívám. I když že stejného sadbovníku některé rostliny vyjdou pěkně.
  Zdravím

 6. Hezký den Vladimíre, je možné, že jsou bylinky přelévané. Záleží na tom, které tam pěstujete s tou plodovou zeleninou. Tato zelenina vyžaduje hodně vody, tak by tam měla dobře jít bazalka, koriandr. Pokud tam k nim dáte suchomilné bylinky, bude problém s uhníváním.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů