KOŘENY A PLODY PODZIMU

Kořeny a plody jsou snad to nejlepší, co nám na podzim rostliny nabízejí. Většinu svých živin a důležitých látek směřují právě do těchto částí a proto jsou pro nás tak cenné.

 

Ve videu vám představím nový on-line kurz ve dvou minutách

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
 • Naučte se poznávat rostliny, které mají léčivé kořeny - je vám třeba známo, že jsou léčivé kořeny lopuchu, kostivalu, nebo křenu... ale jak poznám, že to je ta rostlina?
 • Jak kořeny připravit na sušení?  - mám je loupat? Nebo jak je sušit - v celku? nebo nakrájené, nebo je radši nastrouhat?
 • Jak vyrábět mast nebo tinkturu? Mám pro vás recepty, jak správně naložit kořeny na tinkturu, která vám poslouží třeba i několik let...
 • Dávkování -  Jak se vyznat v dávkování? Kolik si mám dát kapek tinktury denně, aby to pomáhalo?
 • Plody - dá se z nich dělat taky tinktura? Nebo čaj - jak?
 • Účinky - potřebujete se vyznat v účincích tak, abyste věděli, které kořeny a plody potřebujete sbírat právě vy?
 • Recepty - chybí vám receptář, jak plody a kořeny využít kromě zdravotních účinků i v kuchyni?

Kdo jsem?

Jsem Ing. Michaela Maťhová, vášnivá pěstitelka a sběratelka bylinek, autorka knihy DIVOKÉ BYLINKY a mnoha e-booků a on-line kurzů o bylinkách.

Pomáhám bylinkám dostat se i virtuálně do světa k lidem, kteří se o ně zajímají a chtějí se dozvědět více především z pohodlí domova.

Naučím vás poznávat rostliny, které mají léčivé kořeny a plody.

Pojďte se podívat, jak je užívat, co se snimi dá všechno dělat s ohledem na jejich použití na různé zdravotní neduhy a také na přichystání něčeho dobrého.

 

 

CO VÁS ČEKÁ UVNITŘ KURZU?

 • Mám pro vás hned 17 kořenů
  Které tam jsou? Přesně tyto: čekanka, pampeliška, echinacea, lopuch, kostival, kozlík, proskurník, pýr, krvavec, křen, kopřiva, mochna, oman, štětka, ale také kurkuma, zázvor, topinambur.
 • Je připraveno 8 druhů plodů
  Je to šípek, trnka, dřín, dřišťál, kaštan, rakytník a hloh. I když ne všechno jsou úplně plody - například jsem tam zařadila i růžové hálky.
 • Co se dozvíte u kořenů a plodů?
  U všech kořenů a plodů jsou uvedeny hlavní účinky, způsob užívání - tinktury, odvary, nálevy a jejich dávkování, možnosti využití v kuchyni a také kontraindikace a interakce.
 • Materiály s recepty budou dostupné ke stažení
  Recepty na tinkury a použití na různé domácí výrobky budou dostupné ve formátu PDF.

PRŮBĚH KURZU

On-line kurz bude mít dostupné všechny informace ihned. Jakmile zaplatíte objednávku, přijdou vám přístupové údaje, díky kterým se dostanete ihned do členské sekce a můžete studovat dle libosti!

Kurz bude dostupný na 2 roky tedy do konce října 2025. Veškeré recepty si budete moct uložit do počítače a vytisknout.

JAKÁ JE CENA ?

Kurz je pojat opravdu prakticky, abyste si mohli kořeny a plody poznat, nasbírat a věděli, k čemu slouží a jak je využít pro další tvoření.

Cením si jej na 1700 Kč

Na živých seminářích - co si nezapamatujete nebo nezapíšete, to nemáte. Navíc se do jednoho dne ani tolik informací a názorných ukázek nevejde. Zde je tento kurz postaven tak, že se k veškerým materiálům on-line dostanete po další 2 roky a navíc většinu z nich dostanete naservírovanou v připravených souborech k uložení a vytisknutí.

BONUSY

Přidala jsem tam také ještě semena - hned ze dvou rostlin:

 • Jitrocel větší
 • Ostropestřec mariánský

CO KDYŽ ON-LINE KURZ NEBUDE PRO MĚ?

Nedokážu posoudit, zda se bude kurz líbit úplně všem. Je to pro ty z vás, kdo chtějí z podzimních darů tvořit a získat více info o tom, jak je poznat a jaké mají účinky.

Pokud zjistíte, že kurz není pro vás, do 14 dnů vám bez otázek vrátím peníze. Ztratíte tím však i přístupy k tomuto kurzu.