Minikurz

CHOROBY A ŠKŮDCI BYLIN A PLODIN

Odhalte, kteří škůdci a choroby trápí vaše bylinky a plodiny. Naučte se ošetřovat plodiny a bylinky bez chemie.

 

Každý rok v naších zahradách je unikátní. Jednou se nám povede vypěstovat hodně bazalky, jindy je to měsíček, nebo ze zelenin se podaří nádherná mrkev ale rajčata nestojí za nic.....

Je to dáno samozřejmě teplotami, vlhkostí a ...no samozřejmě to svedeme na počasí.

Můžeme na to jít přírodní cestou

Navíc je velmi ideální mezi zeleninu sázet i bylinky nebo některé okrasné rostliny. Jejich přítomnost podporuje také růst zeleniny a velmi účinně chrání před nežádoucími návštěvníky. Kde se všechno dovíte?

Připravila jsem pro vás minikurz

CHOROBY A ŠKŮDCI BYLIN A PLODIN

Jen si to představte - toto vše budete mít k dispozici:

 • Galerii škůdců, jak proti nim postupovat - jak je odpuzovat a čím rostlinky ošetřovat, když se na nich škůdci vyskytnou
 • Galerii chorob, jak postupovat preventivně, aby rostliny zůstaly zdravé
 • Získáte recepty na jednotlivé škůdce a choroby, můžete si recepty i vytisknout a použít v případě potřeby
 • Seznámím vás s živočichy, kteří nám pomáhají škůdce likvidovat - přirození predátoři
 • Dám vám tipy na přírodní přípravky, které lze i zakoupit v zahradnictvích, ovšem většinu si budete umět vyrobit sami

Kdo jsem?

Jsem Ing. Michaela Maťhová, vášnivá pěstitelka a sběratelka bylinek. Máme u domu velkou zahradu, tak každý rok pěstujeme také ovoce a zeleninu.

Poslední dobou čím dál víc zabředávám do pěstování bez chemie a našla jsem cestu, jak plodiny chránit přírodní cestou. Velmi se mi to osvědčilo, zjistila jsem, že to opravdu funguje.

Spoustu mých zkušeností jsem si všude možně zapisovala, abych do budoucna věděla, co dobře fungovalo.

Proto mě napadlo udělat rovnou kurz a nabídnout tyto informace i vám. Sama se k nim budu vracet, protože ne všechno si pamatuju z hlavy – co s čím kombinovat, jak namíchat ekopřípravky, jak vypadá konkrétní choroba nebo škůdce.

 

Jak minikurz probíhá?

Po zaplacení dostanete přihlašovací údaje do členské sekce. Minikurz je plně otevřen, dostanete se ihned ke všem lekcím. Lekce jsou celkem 3:

Lekce 1  - Škůdci

V této lekci najdete galerii více než 15 škůdců, na které dostanete i rady, jak jim předcházet, odpuzovat je, ale také jak je eliminovat ekologicky, když se vyskytnou.

Najdete návody jak například na známé slimáky, mšice, třásněnky, dřepčíky, křísy, taky jak na drátovce, hryzce, pochmurnatky, vrtule a další. 

 

Lekce 2 - Choroby

V druhé lekci minikurzu kurzu vás seznámím s chorobami rostlin. Popíšu vám je ve fotografiích a také vás upozorním, v které době se choroby nejvíce vyskytují a kdy je potřeba udělat případnou prevenci.

Možná mnozí z vás máte e-knihu Škůdci a choroby bylinek, ale v něm jen část, která se týká spíše jen bylinek. V této lekci jdeme opravdu do šířky a probereme jich mnohem více.

Například probereme plísně, padlí, virózy a dozvíte se, co jsou to fyziologické poruchy rostlin, kdy se problém na rostlině jeví jako choroba, ale ve skutečnosti to choroba není a co s tím dělat.

Lekce 3 - přirození predátoři škůdců

Existují také přirození predátoři mnoha škůdců a poradím vám, jak je do zahrady přilákat a zajistit jim místo vaší na zahradě.

Jejich pomoc bývá nenápadná, ale velmi účinná. Věděli jste, že larva zlatoočky (viz obrázek - toto je už dospělec) dokáže spořádat 50 mšic denně?

Jak program probíhá?

 • Je to online program - tedy všechny informace budete mít k dispozici z vašeho počítače z pohodlí domova.
 • Po zakoupení Vám přijdou přístupové údaje do členské sekce, kde budou tyto informace pěkně pohromadě. Očekávejte e-mail s přístupy ihned po zaplacení faktury.  V tento den budete mít otevřeny všechny lekce.
 • Obsah můžete studovat kdykoliv a věnovat se mu v době, kdy je to pohodlné vám. Není tedy nutné být u počítače v konkrétní dobu.
 • Můžete si praktické návody s recepty stáhnout a vytisknout. Takto je budete mít po ruce kdykoli budete potřebovat.

Jak douho budete mít online program k dispozici?

Přístup do minikurzu vám zůstane na 2 roky, takže až do konce května 2026. Kdykoli se k němu můžete během této doby vrátit a čerpat z něj informace.

Navíc budete mít automaticky zdarma jakékoli aktualizace programu. Vždy vám dám o tom vědět na e-mail, abyste si infomraci stihli nastudovat a stáhnout. Nebudete nic doplácet, i když třeba díky dalšímu zkvalitnění programu zvýším cenu.

Na kolik si tento program cením?

 

 Tuto studnici nabitých zkušeností jsem ohodnotila na 

746 Kč

Proč tato cena?

 

Tento minikurz je vlastně část velkého on-line kurzu

HARMONIE V ZAHRADĚ.

Vzhledem k tomu, že celý kurz má hodnotu 2990 Kč, tak toto je jeho jedna čtvrtina, tedy poměrná část. Od toho se odvíjí i cena minikurzu.

Momentálně je na minikurz sleva 34 % 

491 Kč 

Tato cena bude platit do pátku 10.5.2024

Podrobná rekapitulace - co vás v programu čeká

 

 • 1. lekce
  Galerie více než 15 škůdců, na které dostanete i rady, jak jim předcházet, odpuzovat je, ale také jak je eliminovat ekologicky, když se vyskytnou.
 • 2. lekce
  Seznámím vás s chorobami rostlin. Popíšu vám je ve fotografiích a také vás upozorním, v které době se choroby nejvíce vyskytují a kdy je potřeba udělat případnou prevenci.
 • 3. lekce
  Na zahradě nám významně pomůžou přirození nepřátelé škůdcům - říkáme jim užiteční živočichové
 • Praktické pracovní listy k vytištění
 • Tipy, jak ochránit i vaše ovocné stromy, keře a okrasné rostliny

Toto vše na jednom místě  za

746 Kč