Minikurz

 

CHOROBY A ŠKŮDCI BYLIN A PLODIN

Odhalte, kteří škůdci a choroby trápí vaše bylinky a plodiny na zahradě. Naučte se ošetřovat zeleninu i bylinky bez chemie. 

746 Kč 491 Kč

Minikurz

 

PŘÍRODNÍ HNOJENÍ

Hnojiva z divokých rostlin mají velké spektrum látek, které klasická hnojiva postrádají. Navíc fungují proti škůdcům a chorobám!

Naučte se je vyrábět a účinně používat na zahrádce.

746 Kč 491 Kč

Společný nákup obou minikurzů má ještě výhodnější cenu. Budete je mít na jednom místě, nemusíte se odhlašovat a přihlašovat na každý zvlášť. Jen se překliknete v členské sekci pod jedním heslem!

1492 Kč 682 Kč

NECHCETE KUPOVAT ZAJÍCE V PYTLI? 

Podívejte se, co najdete uvnitř kurzů.

 

Jsem Ing. Michaela Maťhová, vášnivá pěstitelka a sběratelka bylinek. Máme u domu velkou zahradu, tak každý rok pěstujeme také ovoce a zeleninu.

Poslední dobou čím dál víc zabředávám do pěstování bez chemie a našla jsem cestu, jak plodiny chránit přírodní cestou. Velmi se mi to osvědčilo, zjistila jsem, že to opravdu funguje.

Spoustu mých zkušeností jsem si všude možně zapisovala, abych do budoucna věděla, co dobře fungovalo.

Proto mě napadlo udělat ucelené minikurzy a nabídnout tyto informace i vám. Sama se k nim budu vracet, protože ne všechno si pamatuju z hlavy – co s čím kombinovat, jak namíchat ekopřípravky, jak vypadá konkrétní choroba nebo škůdce i příprava hnojiv.

 

MINIKURZ

CHOROBY A ŠKŮDCI BYLIN A PLODIN

Jen si to představte - toto vše budete mít k dispozici:

 • Galerii škůdců, jak proti nim postupovat - jak je odpuzovat a čím rostlinky ošetřovat, když se na nich škůdci vyskytnou
 • Galerii chorob, jak postupovat preventivně, aby rostliny zůstaly zdravé
 • Získáte recepty na jednotlivé škůdce a choroby, můžete si recepty i vytisknout a použít v případě potřeby
 • Seznámím vás s živočichy, kteří nám pomáhají škůdce likvidovat - přirození predátoři
 • Dám vám tipy na přírodní přípravky, které lze i zakoupit v zahradnictvích, ovšem většinu si budete umět vyrobit sami

Co je uvnitř minikurzu?

Po zaplacení dostanete přihlašovací údaje do členské sekce. Minikurz je plně otevřen, dostanete se ihned ke všem lekcím. Lekce jsou celkem 3:

Lekce 1  - Škůdci

V této lekci najdete galerii více než 15 škůdců, na které dostanete i rady, jak jim předcházet, odpuzovat je, ale také jak je eliminovat ekologicky, když se vyskytnou.

Najdete návody jak například na známé slimáky, mšice, třásněnky, dřepčíky, křísy, taky jak na drátovce, hryzce, pochmurnatky, vrtule a další. 

 

Lekce 2 - Choroby

V druhé lekci minikurzu kurzu vás seznámím s chorobami rostlin. Popíšu vám je ve fotografiích a také vás upozorním, v které době se choroby nejvíce vyskytují a kdy je potřeba udělat případnou prevenci.

Možná mnozí z vás máte e-knihu Škůdci a choroby bylinek, ale v něm jen část, která se týká spíše jen bylinek. V této lekci jdeme opravdu do šířky a probereme jich mnohem více.

Například probereme plísně, padlí, virózy a dozvíte se, co jsou to fyziologické poruchy rostlin, kdy se problém na rostlině jeví jako choroba, ale ve skutečnosti to choroba není a co s tím dělat.

Lekce 3 - přirození predátoři škůdců

Existují také přirození predátoři mnoha škůdců a poradím vám, jak je do zahrady přilákat a zajistit jim místo vaší na zahradě.

Jejich pomoc bývá nenápadná, ale velmi účinná. Věděli jste, že larva zlatoočky (viz obrázek - toto je už dospělec) dokáže spořádat 50 mšic denně?

Podrobná rekapitulace - co vás v programu čeká

 

 • 1. lekce
  Galerie více než 15 škůdců, na které dostanete i rady, jak jim předcházet, odpuzovat je, ale také jak je eliminovat ekologicky, když se vyskytnou.
 • 2. lekce
  Seznámím vás s chorobami rostlin. Popíšu vám je ve fotografiích a také vás upozorním, v které době se choroby nejvíce vyskytují a kdy je potřeba udělat případnou prevenci.
 • 3. lekce
  Na zahradě nám významně pomůžou přirození nepřátelé škůdcům - říkáme jim užiteční živočichové
 • Praktické pracovní listy k vytištění
 • Tipy, jak ochránit i vaše ovocné stromy, keře a okrasné rostliny

Toto vše na jednom místě  za

746 Kč  491 Kč

MINIKURZ

PŘÍRODNÍ HNOJENÍ

Budete mít toto všechno k dispozici:

 • Co je to výluh a jícha, z čeho je vytvořit a jak používat
 • Získáte recepty na jednotlivé druhy hnojiv a taky rady, jak se používají
 • Každá bylina má trochu jiné složení živin a nabízí také ochranu proti určitým škůdcům a chorobám
 • Přestavím vám jednotlivé bylinky, ze kterých hnojiva připravujeme - působí navíc i proti škůdcům i chorobám
 • Kompostování - jak založit kompost, starat se o něj a využít jej na plno
 • Jak poznáme, že je kompost vyzrálý a co do něj můžeme dávat a co ne
  Text odrážky

Podrobná rekapitulace - co vás v programu čeká

 

 • 1. lekce
  Co je to výluh, jícha, odvar, jak se používají a proč jsou tak skvělé pro naše rostliny
 • 2. lekce
  Představím vám 11 důležitých bylin, které můžete používat k založení přírodního hnojiva. U každé je popis látek, které do hnojiva dodávají a také účinek na škůdce a choroby
 • 3. lekce
  Kompostování - kdy a kde je nejlepší kompost založit, z čeho se skládá, co do něj patří a nepatří, jak se o něj starat a poznat, že je vyzrálý. Jak ho využít naplno - třeba i k pěstování dalších plodin 🙂
 • Praktické pracovní listy k vytištění

Toto vše na jednom místě  za

746 Kč  491 Kč

Jak programy probíhají?

 • Jsou to on-line programy - tedy všechny informace budete mít k dispozici z vašeho počítače z pohodlí domova.
 • Po zakoupení Vám přijdou přístupové údaje do členské sekce, kde budou tyto informace pěkně pohromadě. Očekávejte e-mail s přístupy ihned po zaplacení faktury.  V tento den budete mít otevřeny všechny lekce. 
 • Obsah můžete studovat kdykoliv a věnovat se mu v době, kdy je to pohodlné vám. Není tedy nutné být u počítače v konkrétní dobu.
 • Můžete si praktické návody s recepty stáhnout a vytisknout. Takto je budete mít po ruce kdykoli budete potřebovat.
 • Pokud si koupíte oba minikurzy, dostanete jedny přístupy a v členské sekci se pak v profilu můžete mezi jednotlivými kurzy překlikávat. Nemusíte se přihlašovat na každý minikurz zvlášť! 

Jak douho budete mít online programy k dispozici?

Přístup do minikurzu vám zůstane na 2 roky, takže až do konce května 2026. Kdykoli se k němu můžete během této doby vrátit a čerpat z něj informace.

Navíc budete mít automaticky zdarma jakékoli aktualizace programů. Vždy vám dám o tom vědět na e-mail, abyste si infomraci stihli nastudovat a stáhnout. Nebudete nic doplácet, i když třeba díky dalšímu zkvalitnění programu zvýším cenu.

Programy si můžete zakoupit i v Eurech.

Co říkají lidé, kteří už minikurzy mají?

Tento minikurz jsem si koupila, protože jsem potřebovala kromě jiného vyřešit svilušky na okurkách a velice mi pomohl. Netušila jsem, kolik je možné použít rostlin, které fungují na výrobu postřiků a nahradí tak chemii. Nejvíce používám tu kopřivu, heřmánek a přesličku. Všem, co chtějí pěstovat zeleninu a bylinky ekologicky doporučuji, aby tyto přírodní prostředky určitě vyzkoušeli. Chemie je všude kolem nás až dost, já chci pěstovat svoje jídlo zdravě.
Eliška Knajflová
Krásný den! Vyzkoušela jsem z receptů postřiky proti mšicím na heřmánku a používám ho už pořád. Letos chci vyzkoušet i další. Taky používám kopřivu a přesličku proti houbovým chorobám na zeleninu a meduňku-žijeme na chalupě v horách. Dělám si přírodní hnojivo z kopřivy a kostivalu, nevěděla jsem, že ho lze obohatit o další bylinky-přesličku, řebříček, měsíček. Vůbec jsem nevěděla, že můžu udělat i postřiky z listů rajčat, rebarbory apod. Vždycky jsem to vyhazovala! Jsem ráda i za doporučení, jaké kupované eko-přípravky používat a za návody na přírodní repelenty a postřiky proti hmyzu doma. Kurz bych samozřejmě všem doporučila pro možnost využití široké škály hlavně přírodních prostředků na prevenci, hnojení i postřiky. Proto jsem si koupila i PŘÍRODNÍ HNOJENÍ. PS: A moc děkuji za knihu Divoké bylinky! Tady na horách dovedu ocenit jejich přínos pro naše zdraví. Děkuji a přeji hodně úspěchů a spokojených účastníků kurzů 🙂
Zdeňka Juršová
Nemohla jsem identifikovat co mi to žralo kytičky a byly to třásněnky - díky minikurzu se mi to podařilo! Konečně jsem se naučila, jak likvidovat škůdce ekologickou cestou.  Snažím se všímat si více přirozených predátorů a podporovat jejich výskyt v zahradě. Už vím, kteří to jsou a nepřehlížím je. Minikurz obsáhl vše, co jsem potřebovala a jsem ráda,že se k němu mohu kdykoli vracet. Pokud chcete pěstovat zeleninu a bylinky v souladu s přírodou a trápí vás občas i nějaký ten škůdce nebo choroba, tento minikurz je pro vás skvělý. Dozvíte se, jaké choroby a škůdci jsou, dokážete určit, které z nich zrovna trápí vaše rostliny, a dozvíte se, jak s nimi ekologicky bojovat a jak jim přirozeně předcházet. Minikurz je přehledný, obsáhlý a velmi nápomocný. I když se v dnešní době dají rychle najít informace na internetu, tento minikurz určitě doporučuji, nemusíte nikde nic hledat, vše máte při ruce a navíc minikurz obsahuje spoustu osvědčených receptů, které Vám v boji se škůdci a chorobami pomohou.
Marie Havířová
Mám pocit, že mi minikurz pomohl se vším. Doteď jsem znala jen slimáky a mšice. Ostatní škůdce jsem nedokázala pojmenovat. Takže momentálně jsem vysela měsíček lékařský, mám i sazenice lichořeřišnice . Pěstuji rajčata, kedlubny, papriky, růžičkovou kapustu, brokolici, květák, cukety, mrkev, pastiňák, lilky, dýně.. Konkrétně mě velice překvapil měsíček lékařský a jeho odpudivé schopnosti v zeleninovém záhonu. Nešlo to vše naráz, ale postupně používám rady v praxi, a to tak, že vysazuji vhodné rostlinky a bylinky, které škůdce odhání. V kurzu je pro mě taková spousta nových informací, za které jsem vděčná. Řekla bych, že pro mě v tomto kurzu bylo vše inspirativní a nové. Jsem ráda za recepci na postřiky. Jsem zastáncem ekologického pěstování, nemám ráda chemické postřiky na choroby a ani škůdce ... chápu dřepčíka, že má taky hlad a chce si také zobnout, a pokud funguje kombinace zeleniny a bylin, které ho odpuzují, tak to super. A vlastně mě i přišlo vhod, že mám vše pohromadě a nemusím googlit. Ještě jednou děkuji!
Lucie Řeřichová
Milá Michaelo, pořád jsem si myslela, že to zvládnu sama, četla jsem na internetu Vaše rady, i článek. Takhle bych mohla koukat a zkoušet i další rok, ale díky minikurzu jsem měla konečně konkrétní návody v ruce - neskutečně mi to ulehčilo práci a hlavně jsem ani nevěděla, co je všechno možné.
Alena P.
Když jsem kurzem procházela, zjistila jsem, že má fakt velkou cenu. To co jsem zaplatila za Vaše kurzy, jsem před tím dala za jedno balení granulí na slimáky....A to byly jen granule, Vaše informace se tomu nevyrovnají. Děkuji mockrát!
Klára P.
Myslela jsem si, že pěstování na zahrádce je mi zapovězeno, že pokud nedám ředkvičky a salát do "vakua" tak z nich nic mít nebudu... Moc děkuji, že jste mi vyšlapala cestičku, navíc jsem tolik věcí nevěděla. Minikurz doporučuji všem, kdo chtějí mít úspěšnou sklizeň, za takovou skvělou cenu to fakt stojí!
Jana

Který z nich si vyberete?

746 Kč 491 Kč

31 €   21 €

746 Kč 491 Kč

31 €   21 €

Můžete i oba!

1492 Kč 682 Kč

62 €  29 €

Tyto ceny budou platit do čtvrtka  23.5.2024