Signály těla a tipy jak včas bojovat proti respiračním chorobám

Tělo dokáže v předstihu upozornit na to, že nějaký bacil se snaží nabourat naše zdraví. Dokážete tyto signály odhalit? Bude řeč hlavně o respiračních chorobách, které jsou rozšířeny hlavně v zimě. I když takové záněty dutin umí potrápit kdykoli během roku, i v létě – mívala jsem bohužel takovou zkušenost.

Pokud umíme tyto signály rozpoznat, můžeme si lehko pomoci přírodní formou a zabránit rozvinutí choroby. Rozhodně tedy nemám na mysli takový signál – nebo to už je spíš stadium, kdy už se cítíme rozlámaní a bolí nás celý člověk…..to už je právě pozdě. Podíváme se na všechno popořádku:

Jaká onemocnění patří mezi respirační choroby?

Onemocnění horních cest dýchacích – rýma, zánět nosohltanu, zánět mandlí, zánět hrtanu a zánět dutin.
Onemocnění dolních cest dýchacích – zánět průdušnice, akutní zánět průdušek nebo zápal plic.

Patří sem také nákazy virového původu, které jsou často nesprávně označovány jako chřipka. Jsou to virózy. Chřipka a viróza je naprostý rozdíl. Jaký?

RÝMA

Je to vysoce nakažlivé, nejčastěji virové onemocnění. Často je následně organismus oslaben a oteklou sliznici napadnou bakterie, které druhotně způsobí zánětlivý proces. Většinou se projevuje zelenou rýmou. Zelená rýma také vzniká oslabením organismu způsobeným například prochladnutím.

VIRÓZA

Projevuje se ze začátku rýmou, škrábáním v krku, je doprovázena často teplotami nebo i horečkami, které odezní zhruba do 3 dnů. Mnoho lidí potlačuje příznaky léky a virózu přechází. Tím bohužel neumožní průběhu a léčbě nemoci. Většinou hrozí, že se viróza vrátí znovu nebo se k ní přidají další zdravotní problémy.

CHŘIPKA

Jak poznáte, že se nejedná o virózu ale o chřipku? Velmi jednoduše, chřipka se nedá přechodit! Má velice rychlý nástup. Tak například dopoledne se můžete cítit rozlámaní nebo jen nejste ve „své kůži“ a večer uléháte s bolestmi celého těla, hlavně kloubů a s vysokými horečkami kolem 39 – 41 °C. Člověk nemocný chřipkou není schopen dojít si skoro ani na záchod. Vysoké horečky přes trvají 3-4 dny.

Nasloucháte svému tělu?

Umíte včas rozpoznat, že se o vás pokouší nějaká respirační choroba? Naše tělo nás v předstihu upozorňuje na to, že na nás něco „leze“. Ano, mnoho lidí cítí, že není něco vpořádku, cítí se malátně, začínají bolet klouby, nebo dokonce celé tělo. Toto stadium už je těsně před vypuknutím choroby naplno. Jenomže to už je většinou pozdě na to, abychom dělali preventivní opatření. Nemoc už je v takovém stadiu, že se nevyhneme minimálně 4-7mi dení léčbě doma.

Mnohdy z prvního pohledu lehké respirační onemocnění k sobě nabaluje ještě další onemocnění, jedná se pak například o druhotné bakteriální infekty, kterými se již oslabený člověk může snadno nakazit. A tak se může léčba protáhnout až na 14 dní, při čemž se nevyhneme návštěvě lékaře.

Jak tedy rozpoznat chorobu včas, abychom mohli sami účinně zasáhnout proti vypuknutí nemoci? Je to vůbec možné?

Ano. Možné to je a tělo dává signály mnohem dříve, než-li pociťujeme nějakou únavu nebo bolest v krku, ucpaný nos… Stačí se naučit své tělo pozorovat. V dnešní hektické době si lidé těch prvních velice jemných signálů nevšímají, netuší že se něco děje. Často si něčeho třeba v určité chvíli všimnou, ale ani si neuvědomují, že je to ten signál a nevěnují tomu pozornost. Lze se to naučit, abyste mohli včas odhalit prvopočátek problémů a účinně tak zabránit vypuknutí choroby.

Určitě jste mnohokrát zpozorovali určité prvotní symptomy, ale nenapadlo vás, že už jsou to signály těla upozorňující na příchod respiračního onemocnění.

otazník zlatýKteré signály to jsou?

  • ráno jste měli více zakysané oči než obvykle, (ospalky v očích)
  • častěji kýcháte
  • někde vzadu v krku nad mandlemi vás něco lehce škrábe, lechtá, cítíte to trošku i při polknutí, je to jen takové nepatrné svědění
  • v noci jste se trochu zpotili, přijde vám to neobvyklé
  • máte větší žízeň než jindy po celý den
  • podezřele rychle se zadýcháte a zpotíte při fyzické práci nebo rychlejší chůzi

V této fázi je na místě právě použít přírodní a účinné opatření. Uvedu více příkladů a zmíním i ty, které jsem již vyzkoušela na sobě a pomohly mi.

Lehké šimrání v krku – viz popsáno výše – cumlat dva hřebíčky a po změknutí je rozkousat a klidně i spolknout. Žádná lahoda, ale pomáhá to skvěle! Hřebíček má desinfekční účinky a zabrání šíření infekce. Rozkousávání hřebíčků provádějte 3x denně ráno, vpoledne a večer po vyčištění zubů.Hřebíček

Lze k tomu užívat směs medu, česneku a cirónu – jedna kávová lžička ráno a jedna večer. Česnek lze nahradit i zázvorem, lépe to chutná. Z vlastní zkušenosti – česnek má ve směsi lepší účinek.Elixír zdraví

Dostatečně pijte, udělejte si bylinkový čaj – pokud začínáte trošku pokašlávat – hodí se tymiánový, slazený medem. Můžete tymián smíchat s oregenem (dobromyslí) jedna ku jedné.

Pokud jste se v noci potili více než jindy, podpořte to lipovým nebo bezovým čajem (z květů) nebo kombinací obojího 🙂 Lipový nebo bezový čaj je lahodný opět s medem 🙂 Zahřeje a podpoří pocení. Nejlepší je udělat si jej víc, třeba do termosky a pít ho i v noci. Já jsem si vždycky do již v noci vystydlého zbytku čaje v hrnku z termosky přilila horký a měla jsem hned při ruce příjemně teplý čaj na okamžité pití.

Nemusíte užívat vše dohromady, jen podle toho, kde cítíte problém – například při šimrání v krku určitě žvýkejte ty hřebíčky. Já mám výborné zkušenosti při zjištění prvotních „signálů“ užívat hřebíčky, dostatek teplého čaje, směs medu, česneku a citrónu. Toto vše užívám 4-5 dní. Cítím, jak signály odeznívají a bacily nemají šanci!

Připravte si  

KOUZELNÝ ELIXÍR zdraví.

Pokud jej budete užívat každý den čajovou lžičku, zredukujete tím pravděpodobnost respiračních onemocnění na minimum.

Recept na elixír najdete tady >>>

Pokud vás zajímají další informace jak si pomoci již při vzniklých problémech a jak řešit konkrétní problémy (zánět dutin, bolest v krku, suchý kašel, vhlký kašel, zánět průdušek) Zjistíte více TADY.

  • Jaké jsou příčiny vzniku respiračních chorob?
  • Proč jsou tato onemocnění časté zrovna v zimních měsících a nejvíce právě v únoru?
  • Chcete se vyhnout virózám, nachlazení nebo dokonce chřipce?
  • Co je klíčové, abychom byli odolnější proti respiračním chorobám v zimě?

Odhalte klíč ke snížení náchylnosti v eBooku

ZBAVTE SE ZÁNĚTU DUTIN JEDNOU PROVŽDY

 

 

Michaela Maťhová
Specializuje se na pěstování, sběr a využití bylinek a radí dalším lidem, jak je mohou pěstovat na zahradě, balkóně nebo v bytě. Dělí se o zkušenosti jak využít i jejich léčivou sílu k upevnění zdraví. Je autorkou eBooku DIVOKÉ BYLINKY také eBooku ZBAVTE SE ZÁNĚTŮ DUTIN JEDNOU PROVŽDY Vytvořila také online-kurzy SÍLA BYLIN VE TVÉM ŠÁLKU PĚSTOVÁNÍ BYLINEK V NÁDOBÁCH Žije svůj život v souladu s bylinkami, těší se z jejich krásy a vůně. Inspiruje druhé o tom, jak je možné si pomoci ke zlepšení zdraví díky bylinkám.
Komentáře
  1. Janka napsal:

    Dobrý den.
    Děkuji za článek.
    naprosto souhlasím s takovým léčením. Snažím se léčit přírodně a nedávno jsem si pořídila tento extrakt https://drkh.cz/jak-zmirnit-priznaky-chripky/ a je to super 🙂 na chřipku
    takže kdo by hledal neco takoveho, zkuste tohle

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů