Bylinky, ovoce a koření jako afrodiziaka

Koření, které používáme často o Vánocích – jako je hřebíček, skořice a vanilka jsou skvělými pomocníky při posílení libida. Fungují jako afrodiziaka pro ženy i pro muže. Mezi afrodiziaka patří také bylinky, je jich opravdu hodně.

I když některé bylinky a koření jsou po této stránce pro každé pohlaví specifičtější. Stejně tak je to také v případě některého ovoce. Podívejme se, jak ovlivňují libido a co se z nich dá připravit.

K tradiční romantické večeři můžete přisypat trochu čarovných ingrediencí, jež vás nenechají chladnými. Nebo si po večeři můžete společně dát výborný nápoj lásky.

Vyzkoušejte sílu těchto afrodiziak. Hlavně koření a některé bylinky dokáží rozehřát, prokrvit pohlavní orgány a rozbušit srdce. Prožijte společný romantický večer a třeba i vášnivou noc.

Hřebíček

Hřebíček se od dávné doby řadí mezi afrodiziaka. Smíchejte jej s cibulí nebo česnekem a můžete si zajistit doslova noc plnou vášní. Například si stačí uvařit guláš nebo dušené maso na cibulce a přidat jeden až dva hřebíčky.

Je dobrý také do sladkých jídel i do pikantních chuťovek. Téměř po celém světě se přidává do pečiva, dezertů, sirupů, likérů a zavařenin.

K jakým pokrmům se hřebíček hodí?

Hřebíček je dobrý s jablky, červenou řepou, červeným zelím, mrkví, čokoládou, šunkou, cibulí, pomerančem, vepřovým masem, dýní, tykví a sladkými bramborami.

Kombinuje se dobře s Novým kořením, bobkovým listem, kardamomem, skořicí, chilli, plody koriandru, fenyklem, zázvorem, muškátovým květem i oříškem.

Skořice cejlonská

Skořice má prokrvující účinky, což znamená, že dovede příjemné prokrvit a zahřát celé tělo. Zároveň také probouzí chutě a to jak na jídlo, tak sex. Mužům skořice zajistí silnou potenci a delší výdrž.

Účinky skořice jsou tedy spíše fyzického rázu, kdy podporuje sexuální touhy a vhání krev do pohlavních orgánů. Čaj ze skořice by se měl být krátce před samotným aktem. Zkuste také svařené víno se skořicí a hřebíčkem.

Obzvlášť dobře se kombinuje s čokoládou, která už je sama o sobě afrodiziakem, s jablky, se sladkou rýží,  banány a nebo s hruškami.  Také skvěle ochucuje mnoho pokrmů s jehněčím nebo drůbežím masem a zeleninou připravovaných na Středním východě a v Indii.

Je také dobrá v teplé čokoládě nebo kávě a v neposlední řadě také k přípravě svařeného vína, dále se přidává také do čajů.

Vanilka pravá

Vanilka obsahuje více než dvě stě padesát přirozených komponentů, které vytvářejí její charakteristickou vůni a chuť. Ani přes intenzivní výzkum se ji dosud nepodařilo vyrobit uměle.

Syntetická je nekvalitní, obsahuje jen jeden komponent přírodní vanilky – vanilin. Pravá vanilka má tak mnohem výraznější chuť i vůni. Dezert s příchutí vanilky a parfém s její vůní dělá s muži divy!

Fíky

Když rozřízneme fík, připomíná svým vzhledem ženské vaječníky. Fíky sou určeny výhradně ženám – ne protože mají vzhled vaječníků, ale proto, že opravdu fungují – zvyšují libido hlavně ženám. Už biblická Eva se oblékala do listů fíkovníků a samotné fíky si vychutnávala Kleopatra.

Papája

Jde o takzvané estrogenní ovoce. Obsahuje sloučeniny, které působí jako ženský hormon estrogen. Ten se dříve používal jako lidový lék na vyvolání menstruace. Usnadňuje porod a stimuluje ženské libido.

 

Avokádo

Plody vypadají jako mužská varlata.

Jako afrodiziakum pro muže je avokádo využíváno už od doby Aztéků.

 

Med

Jako povzbuzovač je med znám už od středověku. Tehdy byla populární medovina jako nápoj pro povzbuzení sexuální touhy. Ve starověké Persii pily dokonce novomanželé medovinu každý den po dobu jednoho měsíce po tom, co byli oddáni. Navíc je již dokázáno, že med zvyšuje hladinu mužského hormonu – testosteronu.

Chilli papričky – na závěr trochu ohně

Magická síla chilli papriček spočívá v látce zvané kapsaicin. Tato látka, která způsobuje jejich pálivou chuť, zvyšuje srdeční tep, rozšiřuje cévy a dodává tělu hormon štěstí endorfin.

Připravte doslova žhavý dezert

Chilli papričku rozkrájenou na kousky poprašte skořicí, přidejte 300 ml mléka a nechejte vše zahřát na mírném ohni. Mezitím rozšlehejte 4 žloutky se 2 lžičkami cukru. Odstavte mléko a přidejte vajíčka. Ve směsi nechte rozpustit 2 proužky bílé čokolády. Nechte vše vychladnout a poté přidejte 300 ml šlehačky. Nalijte směs do mističek a dejte ji do lednice. Podávejte s mátou a tequilou.

Nahlédněte blíže do tajů afrodiziakálních bylinek a koření. Odhalte hlavní příčiny sníženého libida ať ženského nebo mužského.

Zjistěte, jaké můžete připravit nápoje lásky pro povzbuzení sebe, partnera nebo vás obou…

Využijte vánoční a novoroční akce – více než 20% na tuto e-knihu vám přispěju já.

 

 Chci vědět více – klik zde >>>

Michaela Maťhová
Specializuje se na pěstování, sběr a využití bylinek a radí dalším lidem, jak je mohou pěstovat na zahradě, balkóně nebo v bytě. Dělí se o zkušenosti jak využít i jejich léčivou sílu k upevnění zdraví. Je autorkou eBooku DIVOKÉ BYLINKY také eBooku ZBAVTE SE ZÁNĚTŮ DUTIN JEDNOU PROVŽDY Vytvořila také online-kurzy SÍLA BYLIN VE TVÉM ŠÁLKU PĚSTOVÁNÍ BYLINEK V NÁDOBÁCH Žije svůj život v souladu s bylinkami, těší se z jejich krásy a vůně. Inspiruje druhé o tom, jak je možné si pomoci ke zlepšení zdraví díky bylinkám.
Komentáře
  1. Exotic Herbs napsal:

    Strašně zde chybí Kotvičník a Ašvaganda…

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů