Pěstování bylinek na balkoně v praxi

Píše mi hodně čtenářů, jak se jim daří pěstovat bylinky na balkoně. Rozhodla jsem se tedy se souhlasem jedné čtenářky uveřejnit její fotky výpěstků, které na balkoně pěstuje. Kromě bylinek pěstuje také například špenát, jahody, polníček, rukolu, hrách, špenát, karotku a plané jablůňky jen tak pro radost. Dokonce už se raduje z první sklizně! Inspirujte se, co můžete na balkoně všechno pěstovat.

Bylinky

Paní Martina Dobešová má balkon situovaný na západní stranu. Pojďme se společně pokochat jejími výpěstky. Nahoře  na obrázku je „bylinková zahrádka“, kde pěstuje jahodovou a pomerančovou mátu, šantu, dobromysl, mateřídoušku.

Také pěstuje kustovnici čínskou, stevii, pomněnky a mnoho dalšího. Moc mě těší, když vidím, jak čtenáři pěstují bylinky v praxi a mají z toho radost a užitek.

Zahrádka 2

Tady paní Martina zachytila její balkon, jak jej využívá k pěstování.

Snídaně ze zahrádkyNení nic lepšího, než si uvařit čaj z domácích bylinek, nebo si pomocí nich okořenit jídlo, nebo dokonce na balkoně posnídat a přitom využít své vlastní výpěstky, které máte hned po ruce.

Já si zase chodím na zahradu pravidelně pro naťovou cibuli, ta mi u snídaně nesmí chybět. I když mám zahradu, tak si pěstuji za oknem bazalku a majoránku, protože je chci mít ihned po ruce a ještě ty bylinky v květináči vypadají moc hezky.

Pokud by vám tato inspirace ve fotografiích nestačila, tady je video paní Vlasty, která taky pěstuje bylinky na balkoně. A co vy? Jak jste na tom s pěstováním bylinek? Napište mi do komentářů vlastní zkušenosti a také radosti s bylinkami. Pokud byste chtěli také pěstovat bylinky a zajímá vás jak je pěstovat hlavně doma a na balkoně, máte možnost si to detailně nastudovat tady.

Detailní návody jak pěstovat bylinky na balkoně nebo doma za oknem

PĚSTOVÁNÍ BYLINEK V NÁDOBÁCH

Michaela Maťhová
Specializuje se na pěstování, sběr a využití bylinek a radí dalším lidem, jak je mohou pěstovat na zahradě, balkóně nebo v bytě. Dělí se o zkušenosti jak využít i jejich léčivou sílu k upevnění zdraví. Je autorkou eBooku DIVOKÉ BYLINKY také eBooku ZBAVTE SE ZÁNĚTŮ DUTIN JEDNOU PROVŽDY Vytvořila také online-kurzy SÍLA BYLIN VE TVÉM ŠÁLKU PĚSTOVÁNÍ BYLINEK V NÁDOBÁCH Žije svůj život v souladu s bylinkami, těší se z jejich krásy a vůně. Inspiruje druhé o tom, jak je možné si pomoci ke zlepšení zdraví díky bylinkám.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů