Pěstování bylinek na balkoně v praxi

Píše mi hodně čtenářů, jak se jim daří pěstovat bylinky na balkoně. Rozhodla jsem se tedy se souhlasem čtenářek a mé kamarádky uveřejnit jejich fotky výpěstků, které na balkoně a na terase pěstují. Kromě bylinek pěstují také například špenát, jahody, polníček, rukolu, hrách, špenát, karotku a plané jablůňky jen tak pro radost. Dokonce už se raduje z první sklizně! Inspirujte se, co můžete na balkoně všechno pěstovat.

Bylinky

Paní Martina má balkon situovaný na západní stranu. Pojďme se společně pokochat jejími výpěstky. Nahoře  na obrázku je „bylinková zahrádka“, kde pěstuje jahodovou a pomerančovou mátu, šantu, dobromysl, mateřídoušku.

Také pěstuje kustovnici čínskou, stevii, pomněnky a mnoho dalšího. Moc mě těší, když vidím, jak čtenáři pěstují bylinky v praxi a mají z toho radost a užitek.

Zahrádka 2

Tady paní Martina zachytila její balkon, jak jej využívá k pěstování.

Snídaně ze zahrádkyNení nic lepšího, než si uvařit čaj z domácích bylinek, nebo si pomocí nich okořenit jídlo, nebo dokonce na balkoně posnídat a přitom využít své vlastní výpěstky, které máte hned po ruce.

Já si zase chodím na zahradu pravidelně pro naťovou cibuli, ta mi u snídaně nesmí chybět. I když mám zahradu, tak si pěstuji za oknem bazalku a majoránku, protože je chci mít ihned po ruce a ještě ty bylinky v květináči vypadají moc hezky.

A co vy? Jak jste na tom s pěstováním bylinek? Napište mi do komentářů vlastní zkušenosti a také radosti s bylinkami.

Zaregistrujte se na webinář zdarma – JAK PĚSTOVAT BYLINKY V NÁDOBÁCH – vysílání proběhne už tuto středu – registrujte se zde. Pokud čtete článek v jinou dobu než v únoru, zapište se na čekací listinu, budu spouštět minikurz zdarma, dám vám vědět🙂 Klikněte zde >>>

 

 

Paní Hanka má zase velký úspěch s pěstováním bylinek v závěsných kapsářích, je to skvělý tip na stěnu balkonu. Nahoře je ještě pár šišek a dřívek pro hmyzí přátele. Skvělý nápad.

Zde je krásná ukázka osázeného balkonu, kde je jsou pěstovány s bylinkami i rajčátka a papričky.

Další čtenářka se pochlubila za oknem bazalkou a pažitkou, kromě toho ještě narašuje cibuli.

Moje kamarádka Péťa využívá velké dřevěné truhlíky na nožičkách a v nich pěstuje rajčata, lilek, bazalku, pažitku a dobromysl. Tyto šikovné truhlíčky zhotovil její šikovný manžel 🙂

Chcete mít taky takovou bylinkovou zahrádku na terásce, balkoně nebo u vás doma? Získejte detailní návody v podrobném on-line kurzu.

Chcete mít taky takovou bylinkovou záhrádku na terásce, balkoně nebo u vás doma?

Získejte detailní návody v podrobném on-line kurzu. Podle něj už vám bylinky porostou, budete vědět co potřebují a budete mít celou sezónu voňavé poklady blízko po ruce.

PĚSTOVÁNÍ BYLINEK V NÁDOBÁCH

Michaela Maťhová
Specializuje se na pěstování, sběr a využití bylinek a radí dalším lidem, jak je mohou pěstovat na zahradě, balkóně nebo v bytě. Dělí se o zkušenosti jak využít i jejich léčivou sílu k upevnění zdraví. Je autorkou eBooku DIVOKÉ BYLINKY také eBooku ZBAVTE SE ZÁNĚTŮ DUTIN JEDNOU PROVŽDY Vytvořila také online-kurzy SÍLA BYLIN VE TVÉM ŠÁLKU PĚSTOVÁNÍ BYLINEK V NÁDOBÁCH Žije svůj život v souladu s bylinkami, těší se z jejich krásy a vůně. Inspiruje druhé o tom, jak je možné si pomoci ke zlepšení zdraví díky bylinkám.
Komentáře
  1. Alena Dostálová napsal:

    Moc hezké, ráda bych se zeptala,zda mohu do truhlíku,kde po zimě vylézá pažitka, zasadit cibuli,které lezou zelené vyýhonky a v tomto stavu také česnek , snesou se dohromady ? Cibuli a česnek pro naťové výhonky, děkuji

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů