Vánoční výzdoba ze slaného pečiva

Vánoční ozdoby za 10 Kč!!

Výroba je jednoduchá a výsledek krásný, pokud je více kusů pohromadě.
Návod na výrobu:
Na těsto potřebujeme:
–         1 díl kuchyňské soli
–         1 díl hladné mouky
–         1 díl vody
Nejlepší je odměřit vše na hrnečky. Doporučuji dát vody krapet méně, protože se mi zdá pak těsto zbytečně řídké. Každopádně výsledek by měl být vláčné těsto, které jde hned vyválet. Podle potřeby můžete dosypat ještě sůl, či mouku, nebo vodu, záleží na konzistenci. Z tohoto množství vyrobíte cca 50 ozdob (v tomto případě bylo použito vykrajovátko střední velikosti – hvězdička cca 4cm).
Výroba ozdob:
Těsto rozválíme na 3-4mm tloušťku a vykrajujeme tvary – nejraději mám hvězdičky. Ty pak klademe na plech na pečící papír a sušíme v troubě max. na 50 stupňů, aby se nepřipálily a zůstaly krásně bílé. Lepší varianta je nechat vykrájené tvary na topení. Tím schne těsto pomaleji a sůl jemně krystalizuje na povrchu ozdob a vypadají takové lesklejší, ovšem je potřeba začít s přípravou dříve, než těsně před Vánocemi, aby ozdoby stihly uschnout.

Pokud budete chtít ozdoby pověsit, tak nezapomeňte do nich ještě před sušením udělat dírky – např. brčkem.
Níže na obrázcích nabízím jednoduchou inspiraci.
Poznámka: na druhém obrázku jsou větvičky napíchané do usušených dutých stonků křídlatky (zavlečený plevel rostoucí převážně u vody)

100_4045.1

DSCN2622

100_4043

Michaela Maťhová
Specializuje se na pěstování, sběr a využití bylinek a radí dalším lidem, jak je mohou pěstovat na zahradě, balkóně nebo v bytě. Dělí se o zkušenosti jak využít i jejich léčivou sílu k upevnění zdraví. Je autorkou eBooku DIVOKÉ BYLINKY také eBooku ZBAVTE SE ZÁNĚTŮ DUTIN JEDNOU PROVŽDY Vytvořila také online-kurzy SÍLA BYLIN VE TVÉM ŠÁLKU PĚSTOVÁNÍ BYLINEK V NÁDOBÁCH Žije svůj život v souladu s bylinkami, těší se z jejich krásy a vůně. Inspiruje druhé o tom, jak je možné si pomoci ke zlepšení zdraví díky bylinkám.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů