Miluji toulky přírodou, nebo jen tak se kochat na zahradě

Už jako dítě jsem milovala procházky a toulky přírodou, i když to bylo třeba jen za humny. Navíc mi to bylo i vzácné, protože jsme bydleli v paneláku. Aspoň na okraji města, kde bylo dětské minihřiště, dostatek zelených ploch a pole, nedaleko i malý lesík, kam jsme s kamarády pořádali výpravy. Ale když jsme jeli za prarodiči na veknov, kteří bydleli v chaloupce s velikou zahradou a ovocnými stromy a keři, byl to pro mě podstatný rozdíl a moc jsem si to tam užívala.

DSCN5187Ten pocit volnosti, svobody ve mně zůstává při takových toulkách do teď. Kolikrát stačí projit si jen tak zahradu a kochat se, tu a tam si něco utrhnout do pusy z keře nebo stromu. Jsem moc ráda, že se mi splnil jeden ze snů a mohu si užívat způsob života na venkově, po kterém jsem vždy toužila. Hlavně je to eldorádo pro děti.

Při takových pochůzkách po zahradě nebo i přírodě jsem pořídila spoustu fotografií. Moc mě baví dělat makrofotky, tak nechybí motýli, čmeláčci a další hmyz. Už v dřívějším článku PROČ MÁM RÁDA PLELEVE NA ZAHRADĚ jsem psala, že ráz naší zahrady směřuje spíše k přírodnímu a volnému stylu a tak není nouze o rozmanité obyvatele.

DSCN5045

DSCN4981

DSCN5083Pohled z očí do očí 🙂

DSCN5063

Zde mi asistovala dcera

Její ručka drží květ dobromysli s babočkou kopřivovou. Prý aby se tolik nekýval ve větru a já jej mohla hezky vyfotit 🙂

DSCN5151

Páreček nosatců na divizně

P1030155

Michaela Maťhová
Specializuje se na pěstování, sběr a využití bylinek a radí dalším lidem, jak je mohou pěstovat na zahradě, balkóně nebo v bytě. Dělí se o zkušenosti jak využít i jejich léčivou sílu k upevnění zdraví. Je autorkou eBooku DIVOKÉ BYLINKY také eBooku ZBAVTE SE ZÁNĚTŮ DUTIN JEDNOU PROVŽDY Vytvořila také online-kurzy SÍLA BYLIN VE TVÉM ŠÁLKU PĚSTOVÁNÍ BYLINEK V NÁDOBÁCH Žije svůj život v souladu s bylinkami, těší se z jejich krásy a vůně. Inspiruje druhé o tom, jak je možné si pomoci ke zlepšení zdraví díky bylinkám.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů