Přeslička rolní

(Equisetum arvense)

Tato bylina obsahuje velmi vysoké množství kyseliny křemičité, snad ještě více než kopřiva. O skvělém vlivu křemíku PRVKU KRÁSY na lidský organismus je psáno v článku Kopřiva dvoudomá

Účinky přesličky

Z přesličky se sbírá nať a používá se její odvar na teplé obklady, které pomáhají hojit hnisavé rány a vředy. Má stahující účinky, místně zužující cévy.

Čaj z přesličky je doslova nenahraditelný a neocenitelný při:

  • krvácení
  • zvracení krve
  • chorobách ledvin a měchýře
  • při ledvinových kamenech a písku
  • pomáhá hojit i záněty kostní dřeně

Při útrapách ledvinovými kameny a pískem, se užívají horké sedací koupele z přesličky. Pije se u toho i čaj z přesličky, moč se zadržuje, aby se mohla naráz pod „tlakem“ vypustit. Po takové kúře kameny většinou odcházejí. Tento čaj i vylučování moči podporuje – je to tzv. diuretikum.

Přeslička obrovská

Na sedací koupele je ještě lepší Přeslička obrovská (E. telmatela)-viz obrázek nahoře. Tato vysoká přeslička se stonkem o síle prstu se smí použít pouze na sedací koupel. Roste ve vlhkých až močálových lesích a pastvinách. Na přípravu čaje se užívá jen přeslička rolní – viz obrázky dole.

Michaela Maťhová
Specializuje se na pěstování, sběr a využití bylinek a radí dalším lidem, jak je mohou pěstovat na zahradě, balkóně nebo v bytě. Dělí se o zkušenosti jak využít i jejich léčivou sílu k upevnění zdraví.

Je autorkou eBooku DIVOKÉ BYLINKY

také eBooku PĚSTUJEME BYLINKY NA BALKONĚ A V BYTĚ

a eBooku ZBAVTE SE ZÁNĚTŮ DUTIN JEDNOU PROVŽDY

Žije svůj život v souladu s bylinkami, těší se z jejich krásy a vůně. Inspiruje druhé o tom, jak je možné si pomoci ke zlepšení zdraví díky bylinkám.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů